choinki bożonarodzeniowe z lampkami

Co roku w okresie świątecznym nadchodzi czas na ubieranie choinki. Jest to tradycja, która panuje prawie w każdym domu. Coraz więcej rodzin decyduje się na zakup sztucznej choinki. Dlaczego? Ma wiele zalet, które przemawiają na jej korzyść.

Sztuczne choinki znane są już od XIX wieku, choć zupełnie nie przypominały wyglądem tych, które można kupić aktualnie. Początkowo były one robione z gęsich piór, które były farbowane na zielono. Nie wyglądały one zachęcająco, jednak z czasem wszystko się zmienia.

Sztuczna choinka jak żywa!

Sztuczne choinki zostały wprowadzone do domów, ponieważ chciano zapobiec wycince drzew, która w okresie świątecznym jest masowa. Mimo początkowych niepowodzeń w tworzeniu sztucznych odpowiedników naturalnych choinek aktualnie można kupić takie, które do złudzenia przypominają te żywe. Wiele osób nie zauważa różnicy między jedną a drugą. Zaletą sztucznych choinek oprócz tego, że wyglądają jak żywe, jest to, że nie usychają. Żywe mają to do siebie, że w pewnym momencie zaczynają gubić igły i w tej kwestii nic nie można zdziałać. Można tylko chodzić z odkurzaczem lub miotłą w ręku i sprzątać to, co już zdążyło spaść. Nikt nie chce spędzać świąt na sprzątaniu, więc pod tym względem sztuczna wygrywa. Dodatkowo za sztuczną płacimy raz i starcza nam na długie lata, co pozwala zaoszczędzić pieniądze. Choinki sztuczne sklep internetowy często oferuje w bardzo korzystnych cenach. Kolejną zaletą jest to, że choinki wykonane ze sztucznego tworzywa bardzo łatwo się rozkłada i składa, co nie sprawia problemu z przechowywaniem ich. Postawić je w mieszkaniu można na dwa sposoby – na stojaku albo pniu. I jedna i druga metoda jest wygodna i pozwala w każdej chwili przenieść choinkę w inne miejsce. Jest ona lekka, więc poradzi sobie z tym każdy.

choinki sztuczne sklep internetowychoinki sztuczne sklep internetowy

Choinka odpowiednia dla alergików

Sztuczną choinkę bardzo często można spotkać w domu, w którym mieszkają alergicy. Niestety żywe drzewko bożonarodzeniowe produkuje alergeny, przy sztucznej wersji nie ma takiego problemu. Przy żywych choinkach dzieci często się kaleczą, ponieważ igły są ostre. Można tego uniknąć, kupując jej sztuczny odpowiednik. W momencie gdy porównamy obie choinki, można zauważyć, że żywe choinki rządzą się swoimi prawami i bardzo często są niesymetryczne. Gałęzie są różnej długości, co nie wygląda zbyt estetycznie. Przy sztucznych drzewkach nie ma takiego problemu, ponieważ produkowane są w idealnych proporcjach, co bardzo wpływa na ich korzystny wygląd.

Drzewka ze sztucznego materiału można kupić w różnych rozmiarach i… kolorach! Tak, coraz modniejsze stają się choinki w nietypowych kolorach. Dlatego na rynku dostępne są już wersje na przykład z różowymi igłami.