Bardzo często, pierwsze co się zauważa, zanim się wejdzie do czyjegoś domu, to właśnie ogród. Wygląd jego jest więc istotny i należy pamiętać o tym, że o teren zielony dba się cały rok, jeśli chce się uzyskać zadowalający efekt. Ogród to nie tylko rośliny, ale i meble ogrodowe, dlatego zakup ich jest kluczowy, nie tylko pod względem wyglądu, ale też praktyczności i wytrzymałości.

Na co powinno się zwrócić uwagę podczas wyboru mebli do ogrodu? Przede wszystkim na to czy będą one chowane podczas złych warunków atmosferycznych, czy jednak zostaną na zewnątrz. Na podłoże, na jakim chcemy je ustawić: czy będzie to trawa, czy na przykład beton. Dodatkowo wygląd i cena są bardzo istotne.

Wytrzymałość na warunki atmosferyczne

meble ogrodoweNie wszystkie meble wytrzymają deszcz, śnieg czy niskie temperatury. Każdy materiał jest inny, ma inne właściwości. Drewniane nie powinny być narażane na zbyt niską temperaturę, lepiej sprawdzą się w tym wypadku metalowe, które mają większą wytrzymałość na warunki atmosferyczne. Meble rattanowe również lepiej jakby znalazły się pod zadaszeniem, aby nie narażać ich na deszcz czy promieniowanie UV.

Każdy materiał ma swoje plusy i minusy, te które są bardziej odporne na warunki atmosferyczne, nie koniecznie mogą odpowiadać pod względem wyglądu. Jeśli często będzie zmieniane miejsce, w którym mają stać meble ogrodowe, trzeba kupić takie, które będą lekkie i nie będą sprawiały trudności podczas przestawiania. Zaletą przemawiającą często podczas wyboru mebli jest ich praktyczność. Łatwość w utrzymaniu czystości jest kluczowa, ponieważ codziennie szorowanie mebli dla nikogo nie będzie zachęcające.

Meble ogrodowe i dodatki do nich

meble ogrodoweŁatwiej jest zakupić kompletny zestaw mebli do ogrodu z prostego powodu. O wiele prościej jest wtedy dobrać do nich dodatki, takie jak na przykład poduszki, dodatkowo można mieć pewność, że wszystko będzie ze sobą idealnie pasowało. Czasami, gdy meble kupowane są na raty, czyli w różnych terminach z różnych sklepów – nie można dopasować ich odpowiednio.

Meble ogrodowe to nie tylko stół i krzesła. Należy pamiętać o huśtawkach czy parasolach — to również wyposażenie, które idealnie sprawdza się w ogrodzie i ma wiele zalet. Parasol może okazać się ratunkiem przed słońcem w upalne dni i przed deszczem w dni bardziej pochmurne. Huśtawki są równie chętnie kupowane do ogrodu, jak stół i krzesła. Nie chodzi tylko o doskonałą zabawę dla dzieci, ale dorośli mogą również na niej wypocząć. Podobno kołysanie uspokaja, więc warto sprawdzić to na własnej skórze.