Najnowsze wpisy

tunel foliowyNajmocniejsza folia tunelowa na rynku – dlaczego warto zdecydować się na folię UV12 STRONG?

Uprawa warzyw, owoców oraz kwiatów jest czymś, co cieszy wiele osób. Obserwacja, jak rośliny rosną, a także późniejsza możliwość korzystania ze zbiorów to rzeczy, które motywują do hodowania różnego rodzaju dobroci. Praca z roślinami może być trudna, ale jest też niezwykle satysfakcjonująca. Aby uzyskać zadowalające efekty w postaci dorodnych plonów, poza wysiłkiem istotne jest zainwestowanie w odpowiednie konstrukcje, np. wysokiej jakości tunel foliowy. W dzisiejszym wpisie postaramy się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego do jego budowy warto wybrać folię UV12 STRONG.

Czytaj więcejkomplet mebli ogrodowych rattanowychPraktyczne zastosowanie geowłókniny do drenażu podłoża

Geowłóknina to specjalistyczny materiał stosowany zwłaszcza przy pracach związanych z ochroną gruntu. Jest to włóknina polipropylenowa o dużej wytrzymałości i elastyczności. Ze względu na te właściwości często wykorzystuje się ją w różnych dziedzinach, w tym w budownictwie czy ogrodnictwie, gdzie jedno z jej najczęstszych zastosowań to drenaż podłoża. Sprawdź, czym się charakteryzuje i jak geowłóknina przydaje się podczas drenażu!

Czytaj więcejtunel foliowyTunele foliowe zamiast szklarni – dlaczego warto?

Utrzymanie w swoim ogrodzie warunków odpowiednich dla konkretnych typów roślin potrafi być sporym wyzwaniem. Choć mamy wpływ m.in. na wilgotność gleby, tak kontrolowanie warunków klimatycznych leży już poza zasięgiem naszych możliwości. Na szczęście istnieją rozwiązania, które pomagają nam stworzyć w przydomowym ogródku idealne miejsce do uprawy nawet bardziej wymagających roślin. Sporym uznaniem cieszą się szklarnie, jednak coraz większą popularność zyskują także tunele foliowe, które stanowią tańszą alternatywę dla wykonanych ze szkła ogrodowych konstrukcji. Dlaczego warto postawić na to drugie rozwiązanie? Pod jakimi względami tunele foliowe są lepsze niż szklarnie?

Czytaj więcejkomplet mebli ogrodowych rattanowychMeble ogrodowe rattanowe czy metalowe?

Kupując meble ogrodowe, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, z jakiego materiału są one wykonane. Zważywszy na fakt, że w przeciwieństwie do wyposażenia domowego będą one narażone na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych, powinniśmy wybrać meble ogrodowe wykonane z wytrzymałego tworzywa, któremu nie zaszkodzą zarówno opady, jak i długotrwała ekspozycja na słońce.

Czytaj więcejoczko wodne w ogrodzieJak zrobić oczko wodne w ogrodzie?

Oczko wodne to element, dzięki któremu możemy w łatwy sposób urozmaicić każdy ogród, a przy okazji także poprawić walory wizualne okalającej dom, zielonej przestrzeni. Z pewnością trudno też nie docenić kojącego szumu wody, który pomaga nam się zrelaksować, gdy wypoczywamy w ogrodzie. I choć oczko wodne może kojarzyć się z luksusem, to nie jest to element wymagający kosztownej inwestycji.

Czytaj więcejsztuczna choinkaZakup choinki do domu

Co roku w okresie świątecznym nadchodzi czas na ubieranie choinki. Jest to tradycja, która panuje prawie w każdym domu. Coraz więcej rodzin decyduje się na zakup sztucznej choinki. Dlaczego? Ma wiele zalet, które przemawiają na jej korzyść.

Czytaj więcejmeble ogrodoweMeble pasujące do każdego ogrodu

Bardzo często, pierwsze co się zauważa, zanim się wejdzie do czyjegoś domu, to właśnie ogród. Wygląd jego jest więc istotny i należy pamiętać o tym, że o teren zielony dba się cały rok, jeśli chce się uzyskać zadowalający efekt. Ogród to nie tylko rośliny, ale i meble ogrodowe, dlatego zakup ich jest kluczowy, nie tylko pod względem wyglądu, ale też praktyczności i wytrzymałości.

Czytaj więcejDbanie o ogród, a folia tunelowa

Istnieją takie rodzaje prac, które wykonuje się z przyjemnością i zmęczenie, jakie jest odczuwalne po jej zakończeniu, sprawia dużo radości i satysfakcji. Właśnie tak jest podczas wykonywania różnych czynności w ogrodzie. Pracowanie w taki sposób daje tak wiele korzyści dla organizmu, że większość osób nawet nie zdaje sobie z tego sprawy.

Czytaj więcej